Kategorie:

Kolagen naturalny

Kolagen naturalny w ostatnim czasie stał się bardzo popularny. Na forach internetowych nie brakuje licznych zachwytów, jak i słów sprzeciwu.

Czym w zasadzie jest kolagen naturalny i jakie jest jego zastosowanie?

Kolagen to jedno z najważniejszych białek strukturalnych, występujących w organizmie każdego człowieka. Zwane też białkiem młodości, buduje naszą skórę, a także zęby, ścięgna i kości. Jest substancją bardzo elastyczną, rozciągliwą, która łączy nasze tkanki i kości. Ponadto to właśnie dzięki kolagenowi, nasza skóra jest napięta, gładka i jędrna. Niestety z biegiem czasu i postępującym w naszym organizmie procesem starzenia, włókna kolagenowe zaczynają zanikać. Pojawiają się pierwsze oznaki starzenia, w postaci zmarszczek. Skóra traci swoją gęstość i jędrność. W związku z tym, współczesna kosmetologia zaczęła szukać antidotum, które zahamuje ten proces. Już w latach 80 XX wieku, zaczęto powszechnie stosować do produkcji kosmetyków kolagen pochodzenia zwierzęcego. Głownie bydlęcego. Miał on wyrównywać powierzchnię skóry, usuwać pierwsze zmarszczki oraz wyrównywać blizny. Kolagen zwierzęcy wykorzystywano również w pierwszych zabiegach medycyny estetycznej, jako wypełniacz tkankowy. Popularność kolagenu zwierzęcego rosła, a wraz z nią zainteresowanie środowiska naukowego. Zwieńczeniem tego było pojawienie się na rynku kolagenu naturalnego.

Kolagen naturalny czy kolagen rybi

Jest to jedyna forma czystego kolagenu, który ma dużą przewagę nad dotychczas stosowanym, kolagenem bydlęcym. Charakteryzuje go trój-spiralne białko, które może się rozpadać, tym samym umożliwiając wnikanie substancji w głąb naskórka. Kolagen naturalny ma szereg zastosowań takich jak: wygładzenie skóry i eliminacja zmarszczek. Czy też: likwidacja cellulitu, blizn, przebarwień i rozstępów, a także walka z trądzikiem i łuszczycą.

Zmagasz się z którymś z wymienionych problemów? Zainteresował Cię kolagen naturalny? Odwiedź naszą stronę, gdzie znajdziesz więcej przydatnych informacji https://www.kolagen.pl/i52,kolagen-naturalny.html