Kategorie:

Kolagen na twarz

Dlaczego warto stosować kolagen na twarz?

Kolastyna jest białkiem występującym w skórze. Występuje naturalnie w wielu produktach spożywczych, w tym w mleku, jajach i mięsie. Kolagen w skórze składa się z dwóch rodzajów białek: kolagenu A i kolagenu B. Te dwa białka znajdują się razem w kompleksie zwanym kompleksem kolagenowym. Najlepszą pielęgnacją skóry twarzy jest kolagen. To najpotężniejszy składnik do pielęgnacji skóry. Tak więc, jeśli szukasz kremu do skóry, który pomoże Ci wyglądać młodziej, powinieneś poszukać produktów na bazie kolagenu. Podobnie jak wiele innych niezbędnych składników zdrowej skóry, poziom kolagenu w organizmie wyczerpuje się z czasem, zarówno z powodu czynników wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Wtedy też nasza skóra zaczyna tracić swoją elastyczność, a na jej powierzchni pojawiają się zmarszczki. 

Czym charakteryzuje się zabieg „kolagenowa twarz”?

Kolagenowa twarz to zabieg pielęgnacyjny, który wykorzystuje białko kolagenowe do rewitalizacji skóry. Kolagen jest naturalnie występującym białkiem, które znajduje się w skórze, tkankach i kościach; w skórze znajduje się w dolnych warstwach skóry właściwej i jest odpowiedzialny za utrzymanie struktury i siły skóry. Na początku terapii kolagenowej twarzy skóra jest dokładnie oczyszczana środkiem czyszczącym, a następnie złuszczana. Złuszczanie skóry polega na ręcznym szorowaniu skóry różnymi peelingami do twarzy lub stosowaniu peelingu chemicznego w celu usunięcia martwych komórek naskórka z powierzchni skóry. Kolejnym krokiem, po oczyszczeniu i złuszczeniu, jest dobry masaż skóry skoncentrowanym kremem kolagenowym. Zamiast komercyjnie zakupionego kremu do twarzy, mieszanka owoców awokado i owoców kiwi może być również używana jako kolagenowa maska na twarz.

Podsumowanie

Kiedy twoja skóra jest odwodniona, często może wyglądać na matową, suchą, a może nawet łuszczącą się. Kolagen zawiera hydroksyprolinę, która jest aminokwasem i odgrywa ważną rolę. Udowodniono, że poprawia jej poziom nawilżenia. Nawilżenie skóry i wmasowywanie produktów z kolagenem pomoże Ci uzyskać promienną i gładką skórę.