Przekaż 1% Fundacji im. Hanki Bożyk

Nr KRS: 0000362270

Nr konta:

20 1240 2135 1111 0010 3448 4680

Start1% odpisu od podatku

Aktualności

1% odpisu od podatku

Szanowni Państwo,

Jak co roku w imieniu Kapituły Fundacji im. Hanki Bożyk „Pogotowie Ratunkowe – dlaczego nie zdążyło?” zwracam się z prośbą o zadeklarowanie w rozliczeniu podatku dochodowego za rok 2016 (w formularzu PIT), że 1% tego podatku przekazujecie na konto Fundacji im. Hanki Bożyk „Pogotowie Ratunkowe – dlaczego nie zdążyło?”.

Zgodnie ze statutem Fundacji zebrane środki dofinansowane przez założyciela Fundacji prof. Pawła Bożyka przeznaczone zostaną na:

- monitorowanie wszelkich form nagłej pomocy udzielanej potrzebującym w przypadkach gdy zawodzi pogotowie ratunkowe (kiedy karetka przybywa za późno bądź wcale nie przyjeżdża),

- nagradzanie policjantów, strażaków, ratowników wodnych, żołnierzy i innych osób ratujących bezinteresownie poszkodowanych w nagłych wypadkach,

- propagowanie działalności upowszechniającej różne formy społecznego ratownictwa medycznego (w tym organizowanie dyskusji i seminariów na temat form i sposobów ratownictwa medycznego poza profesjonalną służbą zdrowia).

Od roku 2010 Fundacja przyznaje corocznie nagrody trzem bohaterom, którzy z narażeniem własnego, uratowali życie osobie potrzebującej. Łącznie nagrodzonych zostało już szereg osób, którzy nie zawahali się skoczyć do ognia lub wody, by udzielić pomocy osobie dramatycznie jej potrzebującej.

Nagrodzeni otrzymują wartościowe medale, dyplomy i gratyfikacje pieniężne. W uroczystości uczestniczą media.

Szczegółowe informacje o Fundacji znajdują się na stronie internetowej: Fundacja im. Hanki Bożyk: „Pogotowie Ratunkowe – dlaczego nie zdążyło?”.

 

Pamiętaj o wpisaniu nr KRS Fundacji – 0000362270

 

Przekazując swój 1% ratujesz ludzkie życia. Pomoc o czasie to życie.

 

Z poważaniem

Włodzimierz Nowak

Przewodniczący Kapituły Fundacji

Goście na stronie

1263251
dziś
wczoraj
ogółem
190
190
1263251

Internauci o pogotowiu

Facebook

Kalendarium


Dzisiaj jest: Niedziela
24 Stycznia 2021
Imieniny obchodzą
Chwalibóg, Felicja, Mirogniew, Rafał,
Rafaela, Tymoteusz

Do końca roku zostało 342 dni.
Zodiak: Wodnik

Kompozycje Piotra Figla

Podziękowania dla Piotra Figla za udostępnienie
swoich kompozycji.