Przekaż 1% Fundacji im. Hanki Bożyk

Nr KRS: 0000362270

Nr konta:

20 1240 2135 1111 0010 3448 4680

StartNagrodzony za ratowanie życia

Aktualności

Nagrodzony za ratowanie życia

Asp. Mirosław Wojciechowski, przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Gostyninie został nagrodzony przez kapitułę Fundacji im. Hanki Bożyk za ratowanie życia.

9 lutego w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród za ratowanie życia ludzkiego osobom wybranym przez Kapitułę Fundacji im. Hanki Bożyk. Fundacja założona przez prof. Pawła Bożyka po śmierci żony, do której nie przyjechało pogotowie zajmuje się nagłaśnianiem i nagradzaniem ratowania życia, zwłaszcza w przypadkach, gdy ludzie  nie bacząc na osobiste bezpieczeństwo, udzielają pomocy potrzebującym. Celem Fundacji jest równocześnie zainteresowanie mediów propagowaniem takich postaw.


Fundacja przyznawać będzie corocznie nagrody w trzech kategoriach:

- dla ratujących przypadkowo życie ludzkie (policjantów, żołnierzy, strażaków, studentów, zwykłych przechodniów) nie wahających się ani chwili z udzieleniem pomocy w obliczu zagrożenia cudzego życia.

- dla pracowników środków masowego przekazu nagłaśniających i popularyzujących przypadki ratowania życia ludzkiego,

- dla pracowników służby zdrowia i ratowników medycznych, którzy na codzień stykają się z zagrożeniem życia swoich pacjentów, pamiętających w każdej chwili, także wtedy, gdy wydaje się ona beznadziejna, że życie mamy tylko jedno.

NSZZ Policjantów zgłosił kilka kandydatur do nagrody w I kategorii. Kapituła Fundacji dokonała wyboru kandydatury asp. Mirosława Wojciechowskiego, przewodniczącego ZT w Gostyninie, który w sierpniu ubr. będąc na urlopie uratował życie kierowcy rannego i uwięzionego w samochodzie. M. Wojciechowski został wyróżniony medalem i dyplomem nadanymi przez Fundację oraz nagrodą finansową.

W uroczystości uczestniczyło wiele osobistości świata kultury i biznesu oraz media, które przeprowadziły relację z tego wydarzenia. Pełniejsza informacja o tym wydarzeniu i wywiad z Mirosławem Wojciechowskim znajdą się najnowszym numerze Związkowego Przeglądu Policyjnego.

żródło: http://www.nszz-p.pl

Goście na stronie

1263748
dziś
wczoraj
ogółem
110
322
1263748

Internauci o pogotowiu

Facebook

Kalendarium


Dzisiaj jest: Wtorek
26 Stycznia 2021
Dzień Transplantologii
Imieniny obchodzą
Paula, Paulina, Polikarp, Skarbimir,
Wanda

Do końca roku zostało 340 dni.
Zodiak: Wodnik

Kompozycje Piotra Figla

Podziękowania dla Piotra Figla za udostępnienie
swoich kompozycji.